دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن روتنگران پارسه که مراحل تولید را میگذارند و مورد تست آزمایش و کالیبره قرار میگیرند. در کل دستگاه های جوش در سه دسته طراحی و ساخته می شوند. که با توجه به مزایا و معایبی که دارند نام گذاری شده اند در اینجا به بررسی این دستگاه ها می پردازیم.

این گروه تولیدی جهت بالابردن راندمان جوشکاری در پروژه های در حال اجرا اقدام به کلاسهای آموزشی در سطح حرفه ای با مجوز رسمی ازسازمان استاندارد ایران توسط کارشناسان و مهندسین این شرکت نموده است. جهت ثبت نام و شرکت در کلاسهای آموزشی جوش لوله پلی اتیلن با واحد روابط عمومی ارتباط برقرار نمایید.

روتنگران پارسه دستگاه جوش پلی اتیلن تا قطر۲۴۰۰م م قابلیت جوشکاری تا فشار ۳۲ اتمسفر با آخرین تکنولوژی روز دنیا با کاربری تمام هیدرولیک و ،جوشکاری به روش لب به لب یا صفحه داغ در صورت درست وصحیح انجام شدن یکی از بهترین جوش های اتصالات ولوله های پلی اتیلن میباشد .از این جوشکاری برای لوله واتصالات که از نظر نوع جنس وضخامت برابر ویکسان باشند مورد استفاده قرار میگیرد.از روش بات فیوژن در شبکه های توزیع فاضلاب،آبرسانی ،وآتش نشانی در فشارهای مختلف استفاده میشود

باتوجه به اینكه لوله های پلی اتیلن در شاخه های ۶ و ۱۲ متری تولید می شوند و هزینه نصب اتصالات پیچی و اورنگی بالا می باشد، دستگاه جوش پلی اتیلن بمنظور سرعت در كار و بالابری كیفیت نصب لوله و اتصالات طراحی و ساخته شده است. دستگاه های جوش پلی اتیلن براساس استاندارد DVS2201 و ISO12176-1 تولید می شوند.شرکت روتنگران پارسه با سابقه چند ساله در زمینه تولید محصولات پلی اتیلن افتخار دارد تا دستگاههای جوش(ماشین جوش)با قابلیت جوشکاری لب به لب (Butt fusion) با طراحی و قابلیتهای جدید خود را خدمت مشتریان معرفی نماید.

مدل های دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش بات فیوژن
دستگاه جوش الكتروفیوژن
اكسترودرها

دستگاه جوش پلی اتیلن(Butt fusion) (جوش لب به لب):

جوشكاري لوله های پلی اتیلن به روش لب به لب با صفحه داغ درصورت درست انجام شدن توسط اپراتور یکی از بهترین جوش های اتصال لوله های پلی اتیلن میباشد. از این نوع جوشکاری برای لوله هایی می توان استفاده نمود که از نظر قطر و ضخامت و جنس برابر و یکسان باشند. از روش بات فیوژن در شبکه های توزیع فاضلاب، آبرسانی و آتش نشانی در فشارهای مختلف استفاده می شود. یکی ازانواع مختلف اتصال دوسرلوله به یکدیگر، روش جوش لب به لب میباشد که ازنظر استحکام وارزانی نسبت به سایر روشها، محکمتر، باصرفه تر و دارای قابلیت اطمینان بسیاربالاو نیزعمر طولانی کاملا مناسب است که دراندازه های مختلف تولید می شود. علیرغم تمام وجوه مثبت ذکرشده این روش جوشکاری به دو عامل اصلی نیروی انسانی و دستگاه وابسته است. زیرا هردوی این عوامل باعث بروز برخی خطاها در جوش هستند. چنانجه نیروی انسانی ناکارامد بوده و دقت لازم را هنگام تنظیم دوسر لوله در دستگاه جوش ننماید و یا تنظیم فشارها و سرعت حرکت فکهای دستگاه را بدقت استاندارد جوش رعایت ننماید،جوش خوبی نخواهیم داشت.

دستگاه جوش الکتروفیوژن

دراین اتصال حرارت لازم برای سیال کردن پلی اتیلن توسط المنت هایی که باعبور جریان الکتریسیته تولید گرما می کنند ایجاد می شود المنت پس از انجام اتصال در محل باقی می ماند . این اتصال برای لوله های باقطر کمتر از۵۰۰ مناسب است و برای لوله های باقطر زیاد هزینه و مشکلات زیادی به همراه دارد.

دستگاه جوش اکسترودر دستی پلی اتیلن

اکسترودر دستی روتنگران پارسه به منظور ساخت مخازن و تانکرهای پلی اتیلنی، اتصال ورقهای پلیمری و ژئوممبرانها کاربرد دارد. وزن کم، قابلیت تنظیم سرعت خروجی و سیستم نمایشگر دیجیتال دما از مشخصه های این دستگاه می باشد.

دستگاه جوش اکسترودر پلی اتیلن این شرکت جهت جوش وترمیم لوله های پلی اتیلن واتصالات پلی اتیلن میباشد.

  • اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی :